پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی تهران ۹۸
دسامبر 4, 2019
حضور صنایع روشنایی مهنام در نمایشگاه صنعت ساختمان کرمان
نوامبر 10, 2019

راهنمای کامل چراغ خطی LED

در دنیای تجارت و معماری داخلی جدید، همیشه جایی برای چراغ های خطی وجود دارد. چراغ خطی LED یکی از نام های محبوب روشنایی در این صنعتها در سال 2019 می باشد. چنانچه با چراغ خطی و لاین آشنایی کامل ندارید، این فرصت مناسبی است.

چراغ خطی LED چیست ؟

در ابتدای ورود LED به بازار، از این منبع روشنایی برای چراغ های اضطراری استفاده می شد. با وارد شدن به دهه 90 و همزمان با کاهش قیمت مواد اولیه ساخت LED، کم کم شاهد ورود محصولات گوناگونی با منبع نور LED بوده ایم. یکی ار این محصولات چراغ خطی LED است.

انقلابی ترین موضوع چراغ های خطی، امتداد این چراغ در طول های قابل طراحی است. (امکان ساخت خطوط پیوسته نور در طول های قابل تغییر.). حال چرا انقلابی؟ قبل از چراغ خطی LED در محیط هایی مانند دفاتر اداری و تجاری، نیاز به نورپردازی محلهای طولانی و باریک را با لامپهای فلوروسنت برطرف می کردند. اما این منابع نور (فلوروسنت) به خاطر دلایلی همچون صدای BUZZ، وجود جیوه در ساختار لامپ و فلیکر گزینه ی ایده آلی برای این نوع طراحی نبودند.

چراغ های خطی LED راه حل مناسبی برای فضاهایی همچون دفاتر و ادارات است. و در حال حاضر محبوب ترین طراحی نور برای محیط های اداری، چراغ خطی LED است. اگر شما همچنان از لامپهای فلوروسنت برای روشنایی محیط اداری خود استفاده می کنید، بخش معرفی مزایای LED نسبت به لامپهای فلوروسنت را مطالعه کنید.

از سیستم چراغ خطی LED در چه محل هایی باید استفاده کنیم

اگر به دنبال طراحی روشنایی هستید که همه را تحت تاثیر قرار دهد و در عین حال روشنایی لازم برای محیط شما را نیز تامین کند، بهترین گزینه شما چراغ خطی LED است.

مکان های روزمره مثل فضاهای عمومی و محیط های کاری و در کل همه مکان هایی که توسط مردم متفاوتی (بعضی وقتها افراد مهم) بازدید می شود.، که اغلب طراحی معماری قوی و یا موثری دارند، می خواهد یک دفتر اداری ساده باشد یا یک استودیوی هنری، در همه موارد چراغهای خطی LED بهترین گزینه خواهد بود.

چراغهای خطی LED باعث بهره وری بیشتر در محیطهای کاری می شود. این یک امر ثابت شده است.

انواع چراغ های خطی :

  • آویز :

محبوب ترین مدل نصب چراغ های خطی به صورت آویز است. زیرا در این نوع نصب شما محدود به شکل و ابعاد سقف و دیوارها نیستید (استفاده از همه فضا) و همچنین ارتفاع منبع نور کاملا در کنترل شما است.

  • نصب توکار :

به دلیل گرفتن فضای کم از محیط، این نوع نصب نیز محبوب می باشد. شما می توانید در سقفها و دیوارهای خود چراغ خطی با متراژ بالا و پیوسته داشته باشید که فقط منبع نور قابل مشاهده است. این باعث می شود که فضای طراحی شما Minimal جلوه کند که این خود یکی از اهداف برخی طراحان است. همچنین در این حالت اتاق بزرگتر جلوه می کند. امتداد چراغهای خطی از دیوار به سقف از دیگر موارد محبوب برای طراحی روشنایی با چراغ LED است.

  • نصب روکار :

خیلی به ندرت از چراغهای خطی به صورت روکار استفاده می شود. در برخی موارد به علت نوع دیوارها یا سقف، ناچار به استفاده از این نوع می شوند. و در غیر این صورت معمولا گزینه مناسبی برای چراغ های خطی نیست.

مزایای استفاده از چراغ خطی LED

چراغ خطی LED در مدت زمان بسیار کوتاه از پیدایش، بر نمونه های قبلی مثل فلوروسنت پیشه گرفت. اگر شما طراح یا معمار هستید، مهندس برق یا پیمانکار، حتما می دانید که چراغ خطی LED در زمینه های همچون طول عمر، آسانی نصب و ظاهر نهایی بدون رقیب است. و باعث می شود بیشترین رضایت مشتری را در کمترین زمان کسب کنید.

از دیگر مزایای چراغ های خطی امکان طراحی آزادانه در محیط است که باعث می شود که طراح بتواند به تمامی نقاط مورد نظر خود حتی گوشه ها و کنج های تاریک، نور رسانی کند.

چراغ خطی

آشنایی با چراغهای خطی مهنام و راهنمایی در خصوص انواع چراغهای خطی LED.