تفاوت لامپ ال ای دی LED با لامپ کم مصرف
اکتبر 30, 2019
مشخصات انواع لامپ
اکتبر 13, 2019

معرفی مزایای تیوب های LED نسبت به لامپ های فلوروسنت

1 بدون جیوه برعکس لامپ های فلوروسنت، در لامپهای LED از جیوه استفاده نشده که برای حفظ محیط زیست نیز بسیار تاثیر گزار است.
2 قابلیت تنظیم نور (Dimmable) اکثر LED ها قابلیت کامل تنظیم نور (Full Dimmable Capabilities) را دارند، در حالی که تنظیم نور فلوروسنت بسیار گرانتر است و عملکرد ضعیفتری دارند.
3 جهت تابش نور در مدلهای LED جهت تابش بر اساس نیاز شما می باشد در حالی که فلوروسنت ها از همه جهات نور می دهند که باعث می شود مقداری از نور شما هدر برود.
4 عملکرد با کنترلر ها فلوروسنت ها در عملکرد با کنترلر ها (سنسورها، کلیدها و ...) زودتر خراب می شوند. در LED ها به دلیل آنکه خاموش و روشن شدن تاثیری بر روی عمر چراغ ندارد، عملکرد بهتری دارند.
5 بهره وری لامپهای LED در مقایسه با فلوروسنت 30 درصد بهره وری بالاتری دارند.
6 کیفیت نور امروزه شما می توانید لامپهای LED را با هر دمای رنگ نوری که خواستید (حتی شبیه فلوروسنت) خریداری کنید. بدون آنکه نگران مقوله چشمک (Flicker) در لامپ LED باشید.
7 طول عمر طول عمر لامپ LED به طور متوسط 50000 ساعت است که در مقایسه با 30000 ساعت طول عمر لامپ فلوروسنت، بسیار بیشتر است.
8 ضد ضربه (نشکن) در لامپهای LED از دیفیوزر و طلق های نشکن استفاده می شود. در حالی که در فلوروسنتها شما باید برای نشکن بودن سفارش ویژه ای داشته باشید که هزینه زیادی دارد، یا اینکه یک محافظ محکم برای آن تهیه کنید که همچنان شامل هزینه اضافی خواهد بود.
 
برای مثال : در یک چراغ 36 * 3 با لامپ TCL و 36 وات، خروجی واقعی نور ( در بهترین حالت) بین 4500 تا 5000 لومن می باشد. با جایگزینی 3 عدد لامپ ,LED 15 با مشخصات فنی خوب، نوری معادل 5000 تا 5500 لومن است.
نکته هنگامی  که هدف، تعویض لامپ فلوروسنت با لامپهای LED می باشد، نکات زیر قابل توجه می باشد :
1 معمولا سرپیچ های قدیمی هنگام تعویض متلاشی می شوند، که تامین آن باید مد نظر قرار گیرد.
2 در بعضی از چراغ ها سرپیچ جایگزین وجود ندارد و اساسا مدل سرپیچ باید تغییر کند.
3 در برخی چراغها، تولید قطعات کوچک فلزی و تعویض طلق های زرد شده مهم می باشد.
4 استفاده از سیم نسوز با کانکتورهای مخصوص به علت عبور برق 220 ولت در سیم بندی الزامی است، چرا که بعضا عدم رعایت این موضوع باعث برق گرفتی و صدمات جانی شده است.